beszámoló a 3. szakmai napról

Október 12-én megtartottuk óvodáink dolgozóinak ill. hitoktatóinknak a 3. szakmai napunkat. Több mint 60-an gyűltünk így össze. Előadóink Kisvárdáról érkeztek: Demkó István atya az egyházközség parókusa, Izsó Jánosné Enikő, az Angyalkert Görögkatolikus Óvoda, Sebők Szilvia hitoktató és Kopasz Réka a helyi egyházi gimnázium diákja segítőként.
A program imádsággal indult, majd István atya tartott egy vígkedélyű előadást arról, hogy mitől lesz egy óvoda egyházi, hogyan változik meg a légkör, lesz sokkal vonzóbb, otthoniasabb. Ezután a vezetőnő bemutatta az intézményüket képekben, és válaszolt az általunk előzőleg felvetett kérdésekre. A szünetekben gyümölcs, rágcsálni való kávé, üdítő várta a résztvevőket. Ezt fogyasztva, lehetett ismerkedni, tanácsot kérni egymástól. A finom ebéd után délután két csapatra válva folytatódott a program. Míg az óvodák dolgozói megnézhették egymás intézményeit ill. az elmúlt évben elvégzett munkát ppt-n, addig a hitoktatók gyakorlati útmutatást kaphattak arra, hogyan tehetik színesebbé az óráikat. A rendezvény délután 3 körül ért véget. Búcsúzóul megköszöntük a vendégeinknek , hogy elfogadták meghívásunkat.
Bízunk benne. hogy a résztvevőink gazdag tarsollyal tértek haza és az itt elhangzottakat a mindennapokban is hasznosítani tudják. A következő alkalomra dec.7-én kerül sor, ami egy Karácsonyra felkészítő lelkinap lesz. A program a Bethlen Gábor Alapkezelő támogatásával valósult meg.