A Balazséri óvoda 1964-ben épült, akkoriban a kolhoz fennhatósága alatt volt.

Óvodánkban 12 munkás dolgozik, akik aktívan hozzájárulnak, ahhoz hogy gyerekeink jól érezzék magukat az óvodában. Összesen 3 pedagógus van az 2 csoporton, és ebből 1 pedagógusnak van megfelelő óvodapedagógusi végzettsége,s 2-nek közülük csak középiskolai.
Az intézmény 2002-ben átkerült községünk fennhatósága alá mint a Jánosi óvoda Balazséri fiókja. Azóta a két intézmény egy néven fut. Balazséron 2 csoport működik, ami 45 gyereknek biztosít otthont mindennap. A balazséri óvodában a holland támogatással sok mindent sikerült felújítani, ide értem a nyílászárók kicserélését, a padlózat megjavítását,és átszínezésre került a teljes épületrésze is.
Az óvodában két csoportterem található, melyek egyben hálószobaként is működnek. Külön étkezdéje van a nagycsoportnak, a kicsinek pedig közösen a hálóval, s a játszóteremmel. Az épület zeneterme tornateremként is funkcionál. Ezen kívül rendelkezésre áll még egy folyosó, öltöző és a mosdó, illetve a konyha is. Az óvoda udvara hatalmas, ahol van homokos és füves rész, nagy terasz ahol a gyerekek étkeznek. A gyerekek számára hinták, csúszdák, mászókák biztosítanak játéklehetőséget.
2012 szeptemberében nyílt meg egy újabb csoport, ami kis csoportként funkcionált.
2019 januárjában a Jánosi óvoda csatlakozott az egyházi óvoda programhoz, s ennek következményeként a társóvodában Balazséron is sok újítás ment végbe. Felújításra került a konyha, raktár és mosókonyha. Jelenleg Balazséron 12 fős kollektíva dolgozik, s 41 gyerekkel foglalkozik.
2019 október 1-én a Balazséri óvoda maga is csatlakozott a görögkatolikus egyházi programhoz, s egyházi óvodaként a „Szent Péter és Pál” nevet vette fel.