Ablonci Alexandra v1Ablonci Alexandra vagyok az óvoda program szakmai felelőse, óvónő és hitoktató.

1991. november 24-én születtem. Az általános iskola elvégzése után felvételt nyertem a Munkácsi Humán-Pedagógiai Kollégium tanítói szakára, ahol 2010-ben kitűnő minősítéssel végeztem. Ezután 2017-ig a Rovnói Nemzetközi Humán-Gazdasági Egyetem hallgatója voltam, ahol a következő képesítéseket szereztem: alsó tagozatos tanító, informatika tanító, óvodapedagógus, pedagógia, pszichológia és módszertani előadó.

ablonci csoport v1
2010 óta a Batári Szent Mihály Görögkatolikus óvodában dolgozom óvónőként. Az óvodai hitoktatást Lődár Jenő atya megbízásából kezdtem 2013-ban. A nagycsoportban az "Isten szeret engem" kézikönyv alapján, a kiscsoportban az általam készített tanmenet szerint folyik a hitoktatás. 2015-ben férjhez mentem. 2018-ban megszületett a kisfiam. 2018 őszétől az óvoda program szakmai felelőse pozícióját töltöm be. Feladatom a kárpátaljai magyar görögkatolikus óvodák óvónői, és az állami óvodák hitoktatói oktató-nevelői munkájának segítése és ellenőrzése. Fontosnak tartom, hogy a gyerekek már óvodás korban megismerkedjenek Istennel és a megfelelő katolikus nevelésben részesüljenek. Örömmel tölt el, hogy egyre több magyar görögkatolikus óvoda van Kárpátalján és egyre több állami óvodában van görögkatolikus hitoktatás. Nagyon hálásak vagyunk a magyar államnak, hogy ez a program megvalósulhatott.